4 Tricki oszczędnościowe dla zdrowia i urody

Bo w odpadkach tkwi potencjał! Czyli moje sposoby na ostateczne wykorzystanie niektórych produktów!

Wielokrotnie podkreślałam w moich tekstach i odpowiedziach na Wasze komentarze, że nie oszczędzam na zdrowiu. Jednocześnie jestem osobą bardzo gospodarną i nie lubię wydawać pieniędzy na „byle co”, ani też wyrzucać. Oprócz planowania posiłków, robienia zakupów w odpowiednich miejscach i stosowania tricków, o których pisałam już TU, mam jeszcze kilka małych sposobów, dzięki czemu maksymalizuję przydatność pewnych produktów. Oto one!

oszczędność zdrowie


1. Skórka po wyciśniętej cytrynie rano – najpierw szybko przecieram nią paznokcie i skórki wokół nich, a potem wkładam do zmywarki jako naturalny odświeżacz, o czym zresztą wspomniałam w TYM poście.

2. Zużyta kawa z ekspresu do kawy jako peeling – Kawowy peeling jest chyba najbardziej popularnym peelingiem świataJ. Do tej pory kupowałam najtańszą kawę specjalnie w tym celu. Wpadłamjednak na pomysł wykorzystywania zużytych fusów -mój ciśnieniowy ekspres do kawy zbiera do pojemniczka zbite fusy ze zmielonej kawy. Często wyjmuję jeden taki krążek (wystarcza w zupełności), rozdrabniam go i peelinguję ciało. Działa rewelacyjnie. Nie muszę kupować specjalnej kawy w tym celu, bo przecież mam zużyte kapsułkowe fusy…. Dodam, że wpadłam na to po 4 latach posiadania ekspresu.

3. Odpadki z sokowirówki do ponownego użycia – aż szkoda je wyrzucać, a sprawdzą się jako wypełniacz do kotletów wege (buraczane/ marchwiowe), albo do upieczenia z nich ciasta.

4. Wiórki kokosowe po „wydojonym” domowym mleku kokosowym – używam je dorzucając od razu do jogurtu naturalnego, czy owsianki jako dodatek, albo piekę ciasteczka np. zdrowe kokosanki.

Ciekawa jestem Waszych pomysłów na ponowne wykorzystywanie produktów, które teoretycznie nadają się do wyrzucenia…, a gdy się dobrze zastanowimy, tkwi w nich jeszcze ukryty potencjał.

Pozdrawiam,
Martynika


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 by Koneserka Zdrowia