Recenzja książki „Healthy Mama – poradnik zdrowej mamy” Anny Lewandowskiej

Już od momentu podania do wiadomości publicznej informacji, że Anna Lewandowska jest w ciąży, można było spodziewać się, że na półkach księgarni lada moment pojawi się jej książka dotycząca sposobu odżywiania i aktywności w tym szczególnym czasie. I tak też się stało.
Ja sama z przepisów Ani korzystam często i chętnie, odwiedzam jej bloga, mam nawet jedną jej książkę „Zdrowe Gotowanie by Ann”, którą serdecznie polecam.

Moment wydania „Healthy Mom by Ann – poradnika zdrowej mamy” zbiegł się niemal idealnie z chwilą , gdy dowiedziałam się, że jestem w drugiej ciąży. Od razu zapragnęłam ją mieć  – lubię dobre i pięknie wydane książki o zdrowym stylu życia (kolekcjonuję je…), jednak zdrowy rozsądek podpowiadał mi, ze to mi niepotrzebne, że już tyle tych książek przeczytałam, mam na półce i w ogóle, to wszystko przecież powtarza się wszędzie w podobny sposób...

Mimo wszystko jednak – skusiłam się na nią! I nie żałuję! Już spieszę z informacją dlaczego.
Co z takich oczywistych oczywistości? Książka jest pięknie wydana, ma cudowne zdjęcia, to ogromna przyjemność mieć ją w ręce, przewracać strony… to wszystko tak bardzo motywuje do zdrowego stylu życia! A nie oszukujmy się – motywacja to coś, czego również poszukujemy!

"Healthy mama" opinie

książka lewandowskiej opinie


Książka składa się z następujących części:

healthy mama książka


Rozdział 1:
Jak przygotować się do ciąży we dwoje?
Kilka głównych zasad
Żywienie w czasie ciąży

Rozdział 2:
Zasady zdrowego żywienia
Niezbędne składniki menu kobiety w ciąży
Alergie pokarmowe, a  żywienie kobiet w ciąży
Zioła w ciąży – tak czy nie?

Rozdział 3 - Przepisy
Ta część nie zaskoczyła mnie szczególnie. Wiele przepisów powtarza się z tym, co znajdziemy na blogu, czy w poprzednich książkach autorki, no ale tego akurat można się było spodziewać. Ucieszył mnie fakt, ze dania nie składają się ze skomplikowanych składników i są raczej szybkie w wykonaniu.

Rozdział 4 - Aktywność
Szczerze mówiąc nie miałam żadnych oczekiwań związanych z tą częścią, bo zwyczajnie nie lubię ćwiczeń „ z książką”. Zdecydowanie lepiej w moim przypadku sprawdza się DVD lub YouTube.jakie zioła można w ciąży


Najlepsze i moim zdaniem najbogatsze merytorycznie są dwa pierwsze rozdziały książki, bo to w nich znajdziemy konkretne informacje na temat podstaw żywienia, stylu życia, badań na każdy okres, przyrostu masy ciała, poszczególnych składników odżywczych i zapotrzebowania na nie.
Szczególnie podoba mi się sposób prezentacji tych „naukowych” informacji nie tylko w formie jednolitego tekstu, ale zestawień w „w punktach” (typu stosuj poniższe rady, tak czy nie, polecam/ nie polecam). 

Oczywiście, większość porad tutaj zawartych pokrywa się z zaleceniami dla „zwykłego  człowieka”, który wcale nie musi być w ciąży… J . Dla mnie osobiście porady te nie były „odkryciem Ameryki”, szczególnie, że to moja druga ciąża i sporo doczytałam już wcześniej, a temat interesuje mnie od lat. Tak czy inaczej usystematyzowałam sobie pewne informacje w bardzo przyjemny sposób. Uważam, że ta część książki powinna być lekturą obowiązkową dla wszystkich kobiet w pierwszej ciąży oraz dla tych, którym zdrowy styl życia i odżywiania jest obcy na co dzień.
Podsumowując, uważam, że książka jest warta zakupu i cieszę się, że mam ją na swojej półce.

Mieliście już styczność z tą pozycją? Jeśli tak, ciekawa jestem Waszej opinii!

Pozdrawiam,

Martyna

książka lewandowskiej dla kobiet w ciąży opinie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 by Koneserka Zdrowia