Ćwiczenia dla kobiet w ciąży – najlepsze ćwiczenia na YouTube i płyty DVD

Witajcie!

Nikt już chyba nie zadaje pytania – czy w ciąży w ogóle można ćwiczyć. Bo o ile nie mamy jasnych zdrowotnych przeciwwskazań, ani też ciąża nie jest obciążona ryzykiem poronienia, wiadomo, że aktywność w ciąży to same korzyści.

I nie mam tutaj na myśli tylko i wyłącznie aspektu sylwetki i szybkiego powrotu do formy „sprzed ciąży”, co oczywiście wydaje się większości jedynym celem całego „zamieszania”…

Moją pierwszą ciążę przeżyłam bardzo aktywnie, o czym dwa lata temu pisałam w poście TUTAJ - "Ćwiczenia w ciąży - 5 zasad, których przestrzegam". Będąc w ciąży numer dwa jak najbardziej postanowiłam tak samo (o ile zdrowie mi tylko pozwoli) cieszyć się ruchem.

Dziś małe zestawienie moich ulubionych ćwiczeń z YouTube i DVD, które osobiście Wam polecam. Przetestowałam je na własnej skórze podczas ciąży numer jeden i testuję teraz, podczas ciąży numer dwaJ

najlepsze ćwiczenia w ciąży

  • Jedne z moich ulubionych ćwiczeń, które odkryłam na YouTube dwa lata temu znalazłam na kanale Angeliki Pióro – trenerki fitness, kulturystki, która jest młodą mamą. LINK znajdziecie TUTAJ . Jej programy są żywiołowe, wzmacniające całe ciało, bardzo bezpieczne, a jednocześnie angażujące i wymagające. Zachęcona filmikami kupiłam jej dwie płyty z ćwiczeniami dla kobiet w ciąży autorstwa na II i III trymestr. Byłam i jestem nimi zachwycona!:) 
Dodatkowo wiem z Instagrama Angeliki, że niedawno pojawiły się nowe DVD z ćwiczeniami na I trymestr, stretching oraz rehabilitacja w okresie połogu. Na tę ostatnią pozycję z pewnością się skuszę!
Dodam, że treningi na YT są krótsze (około 10-20-30 minut), a na DVD treningi trwają ponad godzinę.

treningi w ciąży

  • Kolejne treningi lubiane przeze mnie to ćwiczenia na kanale GlowBodyPT, prowadzonym przez Ashley Keller, mamę dwójki dzieci i trenerkę fitness LINK  Filmy naturalnie podzielone są na 3 trymestry, ale to, co szczególnie przyciągnęło moją uwagę, to zabawne tytuły filmów typu „1st Trimester Hard Core Mommy Workout”, albo „Prenatal Tabata”, czy „Pregnancy Booty Shape Up”. Filmy są krótkie, co jest bardzo zachęcające nawet gdy wymówką jest brak czasu. Ashley jest bardzo naturalna, w filmikach widać jej rosnący ciążowy brzuch, a gdzieniegdzie pojawia się nawet jej biegający mały synek. Język filmów to angielski.

https://glowbody.wordpress.com/blog/

  • Muszę też podzielić się z Wami także moim nowym odkryciem – ćwiczeniami dla kobiet w ciąży Ani Dziedzic. Z opisów jej filmów wiem, że prowadzi ona zajęcia w klubie Ewy Chodakowskiej w Warszawie. Na jej kanale na YouTube znajdziecie też kilka filmów właśnie z zajęć w klubie Be Active (treningi są świetne, jednak nie słychać głosu – akurat mnie osobiście nie przeszkadza to w wykonywaniu ćwiczeń). Link do przykładowego treningu z Anią TUTAJ

https://fitmom.pl/

  • Ostatnią moją propozycją jest nowość na polskim rynku od kilku miesięcy, czyli DVD z ćwiczeniami Anny Lewandowskiej inspirowane karate. Ćwiczenia podzielone są na trymestry i rodzaje, nie one są specjalnie długie, ale potrafią przyjemnie zmęczyć ciało. Anna nieustannie podkreśla, by wszystkie ruchy wykonywać w bezpieczny sposób. Przyznaję, że program Lewandowskiej jest dobrze dopracowany, jednak nie jest on moim ulubionym.


jakie ćwiczenia w ciąży


Bardzo jestem ciekawa jakie treningi w ciąży polecacie Wy?

Które z nich są Waszymi ulubionymi i dlaczego, a które wręcz przeciwnie?

Pozdrawiam,

Martyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 by Koneserka Zdrowia