Bursztyn na ząbkowanie – czy to działa, na co uważać przy zakupie?

Witajcie!

Kiedy problem silnego ząbkowania regularnie spędza sen z powiek rodzicom… uwierzcie mi, zrobicie WSZYSTKO, by tylko ulżyć maluszkowi i samemu odetchnąć.

Pisząc WSZYSTKO – mam na myśli wykupienie z apteki wszystkich po kolei, dostępnych na rynku żeli i sprayów, a także uciekanie się do ostateczności, czyli leków przeciwbólowych w ekstremalnych już sytuacjach, nie wspominam o przeczytaniu rad „całego Internetu” w tej kwestii…

Niestety, ekstremalnych "ząbkowych" sytuacji przeżyliśmy wiele, łącznie z gorączkami 39C i wymiotami… Ostatecznie córce zdiagnozowano zespół ząbkowy (nie wiedziałam, że coś takiego istnieje) i poza radami „to trzeba przeczekać”, „jak jest bardzo źle, podawajcie środki przeciwbólowe” nic więcej się nie dowiedzieliśmy.

Kiedy przeczytałam w Internecie, że jest jeszcze jeden, ostatni sposób – zakupienie dziecku specjalnego naszyjnika lub bransoletki z prawdziwych kamieni bursztynowych,  najpierw dosłownie „puknęłam się w głowę” (dodam, że nie cierpię zabobonów, bo z tym od razu mi się skojarzyło), a potem stwierdziłam, że nic nie stracę próbując…

naturalne sposoby na ząbkowanie


Jako osoba sceptycznie nastawiona do tego typu rozwiązań musiałam zgłębić temat, zanim zdecydowałam się na zakup. Czego się dowiedziałam?

  •      Bursztyn jako kamień szlachetny, w kontakcie z ciepłą skórą wydziela kwas bursztynowy, który ma udowodnione działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe
  •     Bursztyn nazywany jest przez radiestetów „kamieniem życia”, bo jonizuje organizm ujemnie, co zapobiega m.in. stanom zapalnym (pojawiają się przy ząbkowaniu)

Te informacje przekonały mnie, że warto spróbować!


Co jeszcze jest bardzo ważne, gdy już zdecydujemy się na zakup?

·         Bursztyn musi być prawdziwy (zakup z certyfikatem)

  • Nie ważne czy zdecydujemy się na naszyjnik, czy na bransoletkę – taki wyrób musi posiadać bezpieczne zapięcie (w razie mocnego szarpnięcia rozluzowuje się, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa uduszenia)
  • Koraliki muszą być zabezpieczone, żeby wyeliminować ryzyko połknięcia (zawieszka ze specjalnego tworzywa plus zawiązane guzki z dwóch stron każdego koralika
  • Naszyjnik nie może być zbyt długi
  • Ani naszyjnik, ani bransoletka bursztynowa NIE SŁUŻY DO GRYZIENIA (chodzi wyłącznie o kontakt kamieni ze skórą)
  • Jeżeli dziecko za bardzo interesuje się bursztynami, szarpie je, próbuje gryźć, a także na noc, należy założyć je na kostkę u nogi pod skarpetkę

bursztyn ząbkowanie


A teraz istotna informacja przy użytkowaniu, bez której bursztyn wytraca swoje właściwości

Bursztyn należy co mniej więcej 2 tygodnie zdjąć i zanurzyć na kilka godzin w szklance wody z solą, następnie najlepiej wystawić na słońce (to taka imitacja naturalnego środowiska bursztynu). Takie działanie „wyciąga” z bursztynu skumulowane toksyny i jonizuje go ujemnie, by znów mógł działać pro zdrowotnie.

A teraz najważniejsze pytanie – czy bursztyn działa na ząbkowanie?
Powiem krótko – cudów nie ma, ale na pewno zauważyłam działanie nieco wyciszające, podobnie jak rumianek. Nie jesteśmy w stanie ocenić dokładnie jak dany ząb/ zęby wychodziłyby bez działania bursztynu i z nim. W Internecie znalazłam wiele opinii na temat cudownego działania bursztynu na ząbkowanie i znakomitej poprawy, jednak w naszym przypadku aż tak cudownie to nie zadziałało. Z pewnością zależy to od danego organizmu, bo przecież każdy inaczej reaguje na różne leki, zioła itp.

Czy warto?

Moim zdaniem warto, bo jest to naturalny sposób na ząbkowanie, który kosztuje nas mniej więcej tyle, co dwie paczki popularnych specyfików właśnie na ząbkowanie. Na pewno nie zaszkodzi w przeciwieństwie do wielu żeli i innych popularnych środków o chemicznym składzie.

Gdzie ja kupiłam bursztyn?

Wiem, że są strony internetowe sprzedające właśnie „bursztyn na ząbkowanie” i rzeczywiście ich produkty spełniają kryteria bezpieczeństwa, o których pisałam wcześniej. Ich cena wynosi w zależności od wielkości od 40-80zł. Ja kupiłam naszyjnik podczas wakacji nad morzem, w sklepie z oryginalnymi bursztynami. Spełniał wszystkie kryteria dla dziecka i kosztował 30zł.

Ciekawa jestem czy znany jest Wam bursztyn na ząbkowanie? 
Jeśli tak – chętnie poznam Wasze opinie, a jeśli nie – co o tym myślicie?

ząbkowanie bursztyn


Jeśli macie ochotę, nagrałam też jakiś czas temu filmik, w którym również opowiadam o bursztynie i jego działaniu na ząbkowanie. Pozdrawiam, 

Martyna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 by Koneserka Zdrowia