Tricki zdrowej kuchni #2 - 4 tricki przy wyciskaniu soków

Uwielbiam świeżo wyciskane soki, jednak szorowanie sokowirówki to nie jest moje ulubione zajęcie... Zresztą nie oszukujmy się, o wiele wygodniej jest kupić buteleczkę soku jednodniowego... ale ILE? to kosztuje przeliczając na cały miesiąc picia regularnie... 

Jeszcze jakiś czas temu moją wymówką, by unikać samodzielnego wyciskania soków w domu było  myślenie: "nie mam czasu na codzienne wyciskanie", "raz na przysłowiowy ruski rok to przecież nie ma sensu...". Teraz nie mam już wymówki:)

Wypracowałam pewne tricki, dzięki którym wyciskam soki stale i w miarę regularnie, oszczędzając czas i pieniądze. 

jak szybciej wyciskać soki


Oto moje tricki przy sokowaniu!

1. Wyciskanie całego dzbanka soku – kiedy piję świeżo wyciskane soki wyobrażam sobie jak mój organizm wchłania wszystkie witaminki w czystej postaci, ach! samo zdrowie! Skłamałabym jednak, że lubię sam proces wyciskania, a w szczególności czyszczenia sokowirówki i bardzo zniechęcające jest dla mnie codzienne wyciskanie jednej szklaneczki… Wiem, że wiele osób prowadzących zdrowotne kanały na YouTube, czy piszących blogi twierdzi, że to przecież żaden problem…jednak  jako młoda mama jeszcze bardziej cenię każdą sekundę wolnego czasu i gdy wyjmuję sokowirówkę, to wyciskam cały dzbanek, tak by cieszyć się świeżym sokiem przez 3 dniJ

jak szybciej wyciskać soki


2. Naturalna konserwacja - Dodawanie soku z cytryny do większej ilości wyciskanych soków i koktajli – to taki trik nawiązujący do poprzedniego, czyli „robienia na zapas”. Wiadomo, najlepsze jest to, co najświeższe i najlepiej byłoby wszystko przygotowywać na bieżąco i od razu spożywać, jednak rzeczywistość nie zawsze mi sprzyja, a jestem przecież świadoma utraty zdrowotnych właściwości, gdy przypuśćmy, świeżo wyciśnięty soczek ma stać w lodówce przed 2-3dni. Dlatego, by opóźnić proces utleniania się składników dodaję do moich soków i koktajli sok z cytryny, dzięki któremu naturalnie konserwuję swoje wyroby;).

3. Wykorzystywanie skórek połówek cytryn w zmywarce – Wyciskając cytrynę na ręcznej wyciskarce (uważam, że taki sposób najlepiej wyciska z niej sok), zostają mi połówki skórek cytryn, które wykorzystuję wkładając je do zmywarki – skórka wydziela bardzo silny zapach cytrusowy i „zabija” nieprzyjemne aromatyJ . Nie muszę kupować chemicznych odświeżaczy i mam poczucie, że nic się nie marnujeJ Czasem zdarzy mi się nawet, przed włożeniem skórek do zmywarki natrzeć w ich wnętrzu paznokcie, co pięknie je wybiela, wtedy czuję się maksymalnie ekologiczna!:)


eko tricki dom


4. Wyciskanie w kolejności „od najciemniejszego do najjaśniejszego” – chcąc wycisnąć sok z kilku warzyw/owoców, układam je właśnie w takiej kolejności ze względu na łatwiejsze jej doczyszczenie później. Czyli przykładowo, jeśli robię sok z buraków, marchwii i jabłek, to zaczynam od farbujących ciemnych buraków i na jasnych jabłkach kończę – taki naturalny sposób odbarwiania sokowirówkiJ


soki trickiLubicie wyciskać soki samodzielnie, czy raczej kupujecie gotowe?

Co myślicie o takich trickach? Rzeczywiście są ułatwieniem życia, czy raczej oszukiwaniem samego siebie? A jeśli tak, to jak bardzo skutecznym?

A może chcecie podzielić się ze mną Waszym trickami związanymi z sokowaniem i stworzymy wspólnie wielki zbiór „sokowych tricków”?


Pozdrawiam,
Martynika

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2017 by Koneserka Zdrowia