Gadżet zdrowej kuchni #1: łyżeczka do grejpfruta

Grejpfrut kojarzy mi się dwiema rzeczami: pierwszą jest niewątpliwie słodko- gorzko- kwaśny tropikalny niezwykły smak, a drugą strzelający z niego centralnie w oko sok przy jego konsumpcji…
O tak… chyba każdy wie o czym mówię…

Kwas w oku to niemiłe uczucie, a do tego całe to sprzątanie po konsumpcji… Myślę, że nawet najwięksi miłośnicy grejpfruta zabierający się do zjedzenia go pomyślą najpierw „czy warto aż tak się poświęcać? „ :P

Uwielbiam zjadać wszystko, co pozytywnie działa na moje zdrowie, jak np. grejpfrut, jednak sprzątanie całego stołu i zmiana bluzki po jego konsumpcji skutecznie potrafią odebrać mi przyjemność zjadania tego niezwykłego owocu.

łyżeczka do grejfrutaDzięki małemu odkryciu moich rodziców jedzenie grejpfrutów stało się o wiele przyjemniejsze. Kiedy zobaczyłam u nich po raz pierwszy  łyżeczkę do grejpfruta wiedziałam, że muszę taką mieć! Dlatego też dostałam taką w ubiegłorocznym  prezencie świątecznym. Po krótkim sezonie użytkowania przeleżała w szufladzie. Teraz na nowo przypomniałam sobie o niej, bo znów nadszedł okres przepysznych owoców tropikalnych! Nie wiem, czy Wy też tak macie, ale moim zdaniem wszystkie owoce, typu pomarańcze, grejpfruty, mandarynki mają najlepszy smak w miesiącach zimowych w Polsce (listopad-luty).

Czy warto kupić łyżeczkę do grejpfruta?
Moim zdaniem tak jeśli podobnie, jak ja lubicie gadżety kuchenne wspomagające spożywanie zdrowych rzeczy. Łyżeczka nie zajmuje wiele miejsca, w przeciwieństwie do niejednego sprzętu, którego zakup lepiej dobrze przemyśleć. ..
Co do funkcjonalności- zdecydowanie ułatwia wbijanie się w owoc i porcjowanie go na kawałki wielkości „od razu do buzi”. Ząbkowa krawędź łyżeczki ogranicza pryskanie, możemy zjeść przy jej pomocy grejpfrut bez konieczności późniejszego wycierania całej okolicy wokół nas, jednak nie czarujmy się, nie umożliwi nam ona spożywania grejpfruta bez talerza, ponieważ i tak wycieknie z niego troszkę soku.Za co nasze ciało lubi grejpfruty?
  • Wspomagają układ krążenia (dobre dla wszystkich zmarzluchów, w tym i mnie)
  • Obniżają poziom złego cholesterolu
  • Działają antynowotworowo i odmładzająco- zwalcza wolne rodniki
  • Mają właściwości przeciwwirusowe i antybakteryjne
  • Wzmacniają odporność

Warto pamiętać, że nie wolno popijać leków sokiem z grejpfruta, ponieważ substancje chemiczne w nich zawarte w negatywny sposób wpływają na ich metabolizm w przewodzie pokarmowym.


Czy lubicie grejpfruty? Może macie swoje własne sposoby na jedzenie ich? Czy mieliście już okazję próbowania grejpfruta za pomocą podobnej łyżeczki?

Pozdrawiam,
martynika

2 komentarze:

Copyright © 2017 by Koneserka Zdrowia