Lodowy koktajl lub koktajlowe lody - smak lata jesienią

Uwielbiam prawdziwe lody, najlepiej te o naturalnym składzie, bez dodatku mleka w proszku, kilograma cukru i innych nikomu do niczego niepotrzebnych wypełniaczy. Latem mój organizm domagał się lodów praktycznie codziennie, dlatego świadoma tego, co się w nich znajduje postanowiłam zmiksować coś lodo-podobnego, zdrowego, przemycającego sezonowe owoce, bez mleka i cukru (obu unikam ze względów zdrowotnych).

Tak powstał lodowy koktajl lub koktajlowe lody (sama nie wiem która nazwa lepsza).

dietetyczne lody

Postawiłam na miks wszystkiego, co zdrowe i naturalne, czyli jogurtu greckiego z wszelkimi mrożonymi owocami, w przypadku tych bardzo kwaśnych dodawałam troszkę ksylitolu. Mrożąc owoce na produkcję "lodów" zamroziłam w szczycie sezonu całkiem spory zapas na czas jesienno- zimowy. Dzięki temu mogę teraz szybko przywołać smak lata! 

Po prostu wyciągam zamrożone owoce (u mnie truskawki lub maliny), odstawiam na 15-30 min, żeby nie były twarde, jak kamienie, blenduję, dodaję zimny jogurt grecki i gotowe. Wiem, że nie są to lody z prawdziwego zdarzenia, raczej kremowy lodowo- koktajlowy miks. Takie małe oszustwo. 

Cel osiągnięty: zdrowa przekąska (deser) + dawka owocowych witamin i dobroczynnego jogurtu greckiego = przywołany smak lata 

Jeśli nie macie zamrożonych owoców można użyć mrożonki ze sklepu lub samemu na bieżąco zamrozić (np. kawałki ananasa, kiwi) na bazę lodową. 
Nie polecam robić lodowego koktajlu w wersji odwrotnej, czyli mrożenie gotowego miksu- tak przyrządzony lodowy koktajl nie będzie miał konsystencji kremowej, tylko stałą lub płynną w zależności od temperatury.


lekkie lodyCzy Wy, podobnie, jak ja lubicie lodowe desery nie tylko w okresie lata, ale też w sezonie jesienno- zimowym?


Pozdrawiam,
Martynika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2017 by Koneserka Zdrowia